شرایط و قوانین مسابقه

۱- ویدیوهای ارسالی می‌بایست بین ۱ تا حداکثر ۳ دقیقه باشند.

۲- ویدیو باید به صورت افقی گرفته و با موبایل گرفته شده باشد.

۳- فرمت ویدیو باید به صورت Full HD یا HD باشد. ویدیوهای با کیفیت پایین‌تر در مسابقه پذیرش نمی‌شوند.

۴- رعایت شئونات و مقررات قانونی و فرهنگی در اثر ارسالی الزامی است.

۵- در تیتراژ پایانی باید نام عوامل فیلم و زمان ساخت ذکر شود. ویدیوهایی که از قبل ساخته شده‌اند پذیرش نمی‌شوند.

۶- لوگوی مسابقه‌ی بوم و سایت اتاقک می‌بایست در تیتراژ پایانی قرار گیرد.

۷- نتایج مسابقه فقط از طریق همین سایت اعلام می‌شود و هیچ هزینه‌ای بابت شرکت در مسابقه یا کلاس‌های آموزشی دریافت نمی‌شود.

شاخص‌های امتیازدهی در این مسابقه

۱- پرداختن به موضوع سفر و میزبانی از مسافران و گردشگران

۲- کشف یک سوژه و داستان جذاب از میزبان یا خانه‌اش

۳- روایت جذاب و خلاق داستان و فیلم

۴- انعکاس فرهنگ و رسوم میزبان و شهر و یا روستایش

۵- انعکاس تاریخ خانه، محله، روستا و یا شهر میزبان

شاخص‌های امتیازدهی در این مسابقه

یکی از اهداف این مسابقه، کشف استعدادهای خلاق در زمینه‌ی تولید ویدیو با امکانات کم در همه‌ی شهرها و روستاهای کشور و از طرفی حمایت از میزبانان گردشگری است که در زمان حال به دلایل مختلف و به خصوص کرونا، امکان دیده شدن بیشتر داشته باشند. اتاقک به عنوان برگزارکننده، از همه‌ی ابزار خود برای دیده شدن و انتشار و نمایش بیشتر ویدیوهای ارسالی به مسابقه و به خصوص ویدیوهای فینالیست و برتر استفاده خواهد کرد و برای این امر سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم کرده و وظیفه‌ی اجرایی آن را متقبل شده است. هدف این بیانیه کپی‌رایت، شفاف شدن حقوق مادی و معنوی شرکت‌کنندگان و اتاقک است تا از طرفی حافظ حقوق مادی (همچون امکان فروش امتیاز فیلم) و هم حقوق معنوی (همچون ذکر اسم خالق اثر به عنوان بخش جدانشدنی اثر) صاحب اثر باشد و هم اتاقک مجاز باشد از تمام توان خود در راستای نمایش درخشش و خلاقیت شرکت‌کنندگان استفاده کند. موارد این توافقنامه به شرح زیر است:

۱- اتاقک به عنوان برگزارکننده‌ی مسابقه‌ی فیلم موبایلی بوم، اجازه‌ی استفاده از آثار برای انتشار و توزیع در سایت و رسانه‌های خود با ذکر نام سازنده اثر را دارد.

۲- حقوق مادی و معنوی آثار برای سازنده، همچون انتشار، توزیع و فروش حقوق آن محفوظ است ولی باید همواره دو عبارت «تولید با حمایت اتاقک» و «ارسالی برای مسابقه‌ی فیلم موبایلی بوم» در تیتراژ پایانی به همراه لوگو قرار گیرد.

۳- اتاقک به انتخاب خود می‌تواند آثار را با نام سازنده در سایت و رسانه‌های خود و سایر رسانه‌ها منتشر کند و یا از انتشار آن خودداری کند و سازنده هیچگونه ادعایی در این زمینه نخواهد داشت و حذف یا عدم انتشار یا اصرار به انتشار آن امکان‌پذیر نیست.

۴- در صورت یافتن خریدار برای فیلم، عواید آن به سازنده خواهد رسید.

۵- در صورت ارسال به جشنواره‌های دیگر پس از حضور در مسابقه‌ی بوم، لازم است اسم و لوگوی مسابقه‌ی بوم و اتاقک در تیتراژ پایانی ذکر شود.

۶- ممکن است اتاقک، در ارسال آثار برگزیده به جشنواره‌های دیگر با سازنده‌ی اثر همکاری کند، در اینصورت در صورت برنده شدن و کسب عواید مادی و معنوی همچون فروش امتیاز فیلم، این عواید به سازنده‌ی اثر خواهد رسید اما حتی فروش امتیاز فیلم ناقض حق اتاقک و بوم از انتشار در رسانه‌های خود و رسانه‌های اجتماعی مرتبط نخواهد بود.